la
su
md
sm
iph6pl
iph6l
saml
iph5l
iph4l
iph6pp
samp
iph6p
iph5p
oth

اخبار

برج خلیفه

دبی را بعنوان مهد رکورددارها می دانند، سرزمینی که بلندترین ها و بزرگترین ها را در خود جای داده است، که مهم ترین آن را می توان؛ برج خلیفه دانست.

بیشتر

برج بیکمَن

در اوایل دهه­ ی 1980 بود که فرانک اُ.گه­ری تصمیم گرفت نقشی در صحنه­ ی معماریِ شهر نیویورک ایفا کند. در همین ایام قرار شد یک خانه برای کریستوف دو مِنیل، عضو شورای شهر نیویورک ساخته شود. اما با نزاعی که میان معمار و کارفرما پیش آمد، گه­ری از پروژه کنار گذاشته شد.

بیشتر

برج تایپه

برج تایپه ۱۰۱

بیشتر

موزه هنر اسلامی دوحه

موزه هنر اسلامی دوحه یکی از شاهکارهای معماری در کرانه خلیج‌ فارس است. این موزه در کشور قطر واقع شده است و بسیاری از آثار اسلامی را در خود جای داده است .

بیشتر

برج شارد ( The Shard)

برج شارد ( The Shard) برجی هرمی شکل در لندن است که ۹۵ طبقه دارد، و با ۳۱۰ متر ارتفاع، بلندترین برج اتحادیه اروپا و چهل و ششمین ساختمان بلند دنیا است. این آسمان‌خراش را رنزو پیانو طراح ایتالیایی ساخته‌است. مالکان این برج، چند مؤسسه مالی قطری هستند.

بیشتر

موزه گوگنهایم نیویورک

موزه سلیمان رابرت گوگنهایم نیویورک از موزه‌های مشهور شهر نیویورک است. موزه در منهتن در کرانه شمال شرقی مرکز شهر قرار دارد. این موزه که در ۱۹۳۷ میلادی افتتاح گردید توسط معمار بزرگ آمریکایی فرانک لوید رایت طراحی گردید. محاسبات فنی این بنا را ویلیام وسلی پیترز انجام داد.

بیشتر