la
su
md
sm
iph6pl
iph6l
saml
iph5l
iph4l
iph6pp
samp
iph6p
iph5p
oth

معرفی شغل پرستار سالمند

1397/12/22

امتیاز دهید
1
معرفی شغل پرستار سالمند

اولین فکر برای مراقبت و نگهداری از سالمندان ، استخدام یک پرستار سالمند می باشد . اعضای خانواده باید انتخاب با دقت و مناسبی در مورد استخدام پرستار سالمند داشته باشند. اپلیکیشن فیکسیو می تواند شما را در این انتخاب راهنمایی نماید .

پرستار سالمند مراقبت های پزشکی و غیر پزشکی را به سالمندان ارائه می دهد . اکثر افراد با گذشت زمان  مسن تر می شوند و بدن آنها شروع به سست شدن می کند به همین دلیل ، سالمندان بیشتر از دیگران به مراقبت های پزشکی نیاز دارند . به دلیل سلامت شکننده آنها ، افراد سالمند اغلب به مراقبت ویژه نیاز دارند ، به خصوص اینکه یک مشکل جزئی می تواند سلامت افراد سالمند را به خطر بیاندازد.

گاهی اوقات کار کردن به عنوان پرستار سالمند لذت بخش و متقاعد کننده می باشد . قبل از اینکه شغل مراقبت و نگهداری از سالمندان را انتخاب کنید باید شخصیت خود را ارزیابی کنید. پرستار سالمند باید سلامت و شاد ، صبور و دلسوز باشند و هم چنین با میل خود به این کار روی آورده باشد . اگر این حرفه را انتخاب می کنید ، باید بتوانید با وقایعی مانند افسردگی در سالمندان ،  مرگ و... روبرو شوید .

وابستگی های متقابل نیازهای بیولوژیکی ، اجتماعی و روانی افراد سالخورده گسترده و متنوع است. پرستاران نقش حیاتی در مراقبت از افراد سالخورده ایفا می کنند. مراقبت از افراد مسن نیازمند مهارت ها و تخصص های ویژه است.

وظایف پرستار سالمند چیست ؟

برنامه ریزی مراقبت از سالمندان از رژیم غذایی گرفته تا مصرف دارو بر عهده پرستار سالمند است . اگر فرد سالمند بیمار باشد پرستار باید وضعیت بهبود بیمار را بررسی نماید و به پزشک مورد نظر اطلاع دهد . در صورت نیاز تغییراتی در مصرف داروهای او دهد و مراقبت های لازم را انجام دهد . شغل پرستار سالمند بسیار اظطراب آور است .

در کشورهای توسعه یافته جهان خدمات مراقبت از سالمندان به صورت برنامه ریزی شده و علمی انجام می شود . فردی که به عنوان پرستار سالمند یا پرستار کودک استخدام می شود باید به وظایف خود مسلط باشد و این خدمات را به صورت اصولی به افراد ارائه دهد . آموزش هایی که افراد به عنوان پرستار سالمند یا پرستار کودک در کشورهای توسعه یافته می بینند ، باعث می شود خانواده سالمندان و کودکان به آن ها اعتماد کامل داشته باشند و با اطمینان کودک یا انجام امور فرد سالمند را بر عهده پرستار سالمند بگذارند . امروزه به دلیل افزایش زنان شاغل در ایران ، نیاز به پرستار سالمند افزایش یافته است .

سالمندان گروه خاصی از افراد جامعه هستند . حفظ و ارتقاء سلامتی ، پیشگیری از بیماری ها ، وضعیت فعالیت سالمندان و بهبود کیفیت زندگی هدف نگهداری از سالمندان می باشد . جمعیت سالمندان در کشور ما روز به روز افزایش پیدا می کند .

وظایف مربوط به بهداشت سالمندان

افراد سالخورده اغلب برای دوش گرفتن و یا رفتن به سرویس بهداشتی به همراه نیاز دارند . پرستار سالمند می تواند به فرد سالخورده را در انجام این امور کمک کند . اگر روی بدن فرد سالمند زخمی وجود داشته باشد پرستار باید با مشور پزشک ، شستشو را انجام دهد . در برخی موارد سالمندان از پوشک های بهداشتی استفاده می کنند . در این شرایط پرستار باید برای جلوگیری از بروز مشکل به موقع آن را تعویض نماید .

از وظایف دیگر پرستاران مسواک زدن دندان  ، شانه زدن موها  ، کوتاه کردن ناخن ها و... می باشد.

وظایف مربوط به سلامت جسمی سالمندان

با بیشتر شدن سن افراد ، مشکلات قلبی ، عروقی ، تنفسی ، حرکتی و.. برای آن ها ایجاد می شود . در وهله اول پرستار باید فرد سالخورده را به ورزش و تحرک ترغیب نماید . توجه داشته باشید که اغلب بیماری های تنفسی به دلیل بی تحرکی افراد است . یکی از مهم ترین وظایف پرستاران در این بخش دادن داروها به سالمند با توجه به برنامه و تجویز پزشک می باشد .

وظایف مربوط به تغذیه سالمندان

وظیفه پرستار آماده کردن غذا و خوراندن آن به فرد سالمند می باشد . غذای آماده شده باید کاملا مناسب سن فرد سالمند باشد .

مجموعه فیکسیو مفتخر است خدماتی از قبیل نگهداری از سالمندان ، پرستار کودک ، کارواش در محل ، نگهداری و تعمیرات تاسیسات ، خدمات باغبانی در تهران ، بازسازی منازل در تهران ، امداد خودور در تهران و... را به شما ارائه دهد .


88 بازدید


ارسال نظر

نظرات شما