la
su
md
sm
iph6pl
iph6l
saml
iph5l
iph4l
iph6pp
samp
iph6p
iph5p
oth

نحوه تمیز کردن وسایل برقی

1397/12/26

امتیاز دهید
5
نحوه تمیز کردن وسایل برقی

تمیز کردن وسایل برقی یکی از بخش هایی است که در نظافت خانه باید به آن توجه داشته باشیم . آشپزخانه محلی است که بیشتر در معرض آلودگی و چربی قرار دارد . همانطور که می دانید وسایل مختلف و تمام لوازم برقی در آشپزخانه قرار دارند و در صورتی که موارد ایمنی را رعایت نکنید ، ممکن است لوازم برقی شما خراب شود .

تمیز کردن وسایل برقی یکی از بخش هایی است که در نظافت خانه باید به آن توجه داشته باشیم . آشپزخانه محلی است که بیشتر در معرض آلودگی و چربی قرار دارد . همانطور که می دانید وسایل مختلف و تمام لوازم برقی در آشپزخانه قرار دارند و در صورتی که موارد ایمنی را رعایت نکنید ، ممکن است لوازم برقی شما خراب شود .

توجه داشته باشید که هنگام تمیز کردن وسایل برقی بعد از تمیز کردن قسمت بیرونی و دیواره های وسایل برقی ، با استفاده از یک پنبه آغشته به الکل صنعتی آن را براق کنید . در این مقاله تمیز کردن انواع وسایل برقی را به شما توضیح خواهیم داد . با ما همراه باشید ...

نحوه تمیز کردن وسایل برقی

تمیز کردن وسایل برقی نباید به کارآیی و عملکرد دستگاه شما لطمه ای وارد کند . هنگام تمیز کردن وسایل برقی باید مواظب باشید که به سلامت خود آسیبی نرسانید و هم چنین مواد مورد استفاده آثار بدی برای شما باقی نگذارد . یک خانم خانه دار همیشه بدنبال یک راه جدید برای نظافت می باشد . روشی که برای نظافت منزل و تمیز کردن وسایل برقی انتخاب می کنید باید کم زحمت و پرفایده باشد . بنابراین بهتر است روشی را انتخاب کنید که کمتر خسته شوید و زودتر به نتیجه برسید .

تمیز کردن وسایل برقی سفید و سیلور

لوازم خانگی برقی در دو رنگ سفید و سیلور در بازار موجود می باشد .  لوازم برقی سفید و سیلور خیلی زود لک می شوند ، در برخی موارد حتی بعد از تمیز کردن ، رد دستمال روی آن باقی می ماند . وجود لکه روی وسایل برقی یکی از مشکلات خانم ها می باشد .

تمیز کردن وسایل برقی سفید هم مشکلات خاص خود را دارد . وسایل برقی سفید با گذشت زمان به دلیل تماس با نور ، چربی و.. زرد می شوند . البته تغییر رنگ تاثیری در عملکرد دستگاه ندارد.

با استفاده از مایع شوینده یا محلول جرم گیری وسایل برقی می توانید وسایل برقی سیلور را تمیز کنید . سپس با استفاده از دستمال تمیز و مرطوب ، مجددا روی سطح وسیله مورد نظر را از بالا به پایین پاک کنید .

با استفاده از یک دستمال خیس و ماده شوینده مخصوص می توانید وسایل برقی سفید را تمیز کنید . بهتر است هنگام نظافت از یک دستکش پلاستیکی استفاده نمایید . برای از بین بردن رنگ زرد وسایل برقی ، ماده سفید کننده ، جوش شیرین و آب گرم را با هم مخلوط کنید . یک اسفنج را به محلول آغشته کنید و روی قسمتی که زرد می باشد بکشید . پس از ده دقیقه محل مورد نظر را به خوبی بشورید . اگر امکان شست وشو وجود ندارد با استفاده از یک پارچه مرطوب محل مورد نظر را پاک کنید و وسیله برقی مورد نظر را در معرض هوا قرار دهید تا خشک شود . پس از گذراندن تمام مراحل مشاهده خواهید کرد که زردی وسیله مورد نظر کاملا از بین رفته است .

تمیز کردن مایکروفر

به دلیل استفاده از مواد خوراکی مختلف نظافت و تمیز نگه داشتن مایکروفر ، از اهمیت زیادی برخوردار است .  با استفاده از یک لیوان آب لیمو می توانید مایکروفر را تمیز کنید . برای این کار یک لیوان آب لیمو را درون مایکروفر قرار دهید و زمان مایکروفر را برای جوش امدن آبلیمو تنظیم نمایید . اسیدی که در آبلیمو وجود دارد بخار می شود ، سپس شما می توانید با استفاده از یک دستمال دیواره مایکروفر تمیز کنید .

تمیز کردن دستگاه آب میوه گیری

معمولا به دلیل استفاده زیاد از دستگاه آب میوه گیری قسمت های قابل شست و شوی آن تغییر رنگ می دهد . برای تمیز کردن این دستگاه جوش شیرین و آب گرم را با هم مخلوط کنید . یک اسفنج را به محلول مورد نظر آغشته کرده و روی قسمت های مورد نظر بمالید .

تمیز کردن ماشین لباس شویی

متاسفانه با وجود جریان دائمی آب در ماشین لباسشویی باز هم آلوده و کثیف می باشد . هم چنین به دلیل وجود رطوبت در ماشین لباسشویی قارچ و باکتری ها رشد می کنند . بنابراین به منظور جلوگیری از رشد قارچ ها بهتر است ماشین لباس شویی را تمیز نگه دارید .

در صورتی که برای انجام نظافت منزل و تمیز کردن وسایل برقی ، زمان کافی ندارید ، می توانید این کار را به متخصصین فیکسیو بسپارید .


670 بازدید


ارسال نظر

نظرات شما