la
su
md
sm
iph6pl
iph6l
saml
iph5l
iph4l
iph6pp
samp
iph6p
iph5p
oth

روش ها موثر و کلیدی تمیز کردن دیوارها

1397/12/26

امتیاز دهید
1
روش ها موثر و کلیدی تمیز کردن دیوارها

دیوارهای اتاق و خانه با گذشت زمان به دلیل وجود گرد و خاک و آلودگی کثیف خواهند شد . اگر فرزند شما علاقه خاصی به نقاشی کشیدن روی دیوار دارد ، در این صورت پس از مدتی دیوارهای اتاق و خانه شفایت و زیبایی خود را از دست خواهند داد .

دیوارهای اتاق و خانه با گذشت زمان به دلیل وجود گرد و خاک و آلودگی کثیف خواهند شد . اگر فرزند شما علاقه خاصی به نقاشی کشیدن روی دیوار دارد ، در این صورت پس از مدتی دیوارهای اتاق و خانه شفایت و زیبایی خود را از دست خواهند داد . اگر با چنین شرایطی روبرو هستید و نمی خواهید با استفاده از نقاشی ساختمان دیوارها را تمیز کنید ، می توانید با استفاده از روش های مختلف تمیز کردن دیوار ها ، نظامت منزل را انجام دهید .

روش ها موثر و کلیدی تمیز کردن دیوارها

تمیز کردن دیوارها به دلیل ارتفاع بلند و مساحت زیاد دیوارها کار سختی است . در هر صورت حداقل سالی یک بار باید دیوارها را کنید .  نمی توان هر روز گرد و خاک و دوده موجود روی دیوارها را تمیز کرد ، اما اگر لکه ای روی دیوار یا پریزها مشاهده کردید بهتر است آن را تمیز کنید .

 در این مقاله روش های موثر و آسان را برای تمیز کردن دیوارها معرفی نموده ایم . با ما همراه باشید...

نکات مهم قبل از تمیز کردن دیوارها

 1. در محدوده تمیز کردن دیوارها هر نوع فرش و اسبابی که وجود دارد را با استفاده از روزنامه یا ملافه بپوشانید .  در این صورت سایر اسباب ها کثیف نخواهند شد . بنابراین هر نوع وسیله ای که در کنار دیوارها قرار دارند را از محدوده تمیز کردن دیوارها دور کنید ، زیرا هنگام تمیز کردن دیوارها باید همه بخش های دیوار را تمیز کنید و هیچ قسمتی نباید از قلم بیوفتد .
 2. هنگام شست وشوی دیوارها از بالاترین نقطه شروع کنید تا هیچ نقطه ای از قلم نیوفتاد . هم چنین هنگام خشک کردن دیوار از بالاترین نقطه کار خود را شروع کنید .

وسایل ضروری در تمیز کردن دیوارها ی خانه و سقف

 • حوله نرم یا پارچه تمیز
 • برای جمع کردن آب و شوینده ها به سطل مناسب نیاز دارید .
 • آب ولرم
 • شوینده هایی مانند صابون
 • جوش شیرین
 • طی ، جارو دستی ، جارو برقی  
 • آمونیاک
 • اسفنج
 • اسپری روان کار
 • نردبان برای دسترسی به بالاترین نقطه دیوار و سقف

تمیز کردن دیوارهای رنگ شده

قبل از اینکه تمیز کردن دیوارها را آغاز کنید ، باید مطمئن شوید که آیا دیوار قابل شستشو می باشد . قابل شستشو بودن دیوار به نوع رنگ دیوار بستگی دارد . قسمتی از دیوار که از لکه کمرنگی برخوردار است ، با استفاده از مواد شوینده ذکر شده شست و شو دهید و از این طریق مطمئن شوید که مواد شوینده روی رنگ دیوار اثر منفی ندارد . در صورتی که از مواد شوینده کارخانه ای اسفاده می کنید قبل از تمیز کردن دیوارها ، دستوالعمل آن را بخوانید .

هم چنین می توانید با استفاده از مخلوط آب ولرم و صابون و یک حوله نرم ، بعد از گردگیری دیوارها ، شست و شوی دیوارها را شروع کنید . اگر به محلول قوی تری نیاز داشتید ، می توانید یک فنجان سرکه سفید تقطیر شده به مخلوط آب ولرم و صابون اضافه کنید .

محلول های شوینده کارخانه ای بدون ترکیبات الکی می باشند . زیرا وجود ترکیبات الکلی باعث از بین رفتن شفافیت رنگ دیوار می شود .

هم چنین می توانید با استفاده از جوش شیرین ، یک سطل آب گرم و حوله شست و شوی دیوار را انجام دهید . به این نکته توجه کنید ، از هر روشی که برای شست و شو و تمیز کردن دیوارها استفاده می کنید ، در مرحله آخر با استفاده از یک پارچه خشک ، دیوار را کاملا خشک کنید .

تمیز کردن دیوارها ی چربی

ابتدا با استفاده از یک جارو یا طی دیوارها را گردگیری کنید . با استفاده از آب می توانید دیوارهای چرب شست و شو دهید . اما اگر علاوه بر چربی لکه ای روی دیوار وجود داشت ، از آب و صابون استفاده کنید و لکه را از بین ببرید ، سپس با استفاده از یک پارچه و حوله خشک دیوار را تمیز کنید .

تمیز کردن جوهر ، مداد رنگی و مداد شمعی از دیوار

با استفاده از اسپری روان کار به راحتی می توانید لکه های چربی ، جوهر ، مداد رنگی و... را تمیز کنید . قیمت این محلول حدودا 90 هزار تومان می باشد .


178 بازدید


ارسال نظر

نظرات شما