la
su
md
sm
iph6pl
iph6l
saml
iph5l
iph4l
iph6pp
samp
iph6p
iph5p
oth

بررسی دکوراسیون داخلی سبک ایرانی

1398/02/26

امتیاز دهید
2

خانه های هر کشور نماینده فرهنگ واقعی آن کشور است

پنجره های شیشه ای رنگی معمولا “قرمز، زرد، آبی و سبز” که در طول روز با تابش نور خورشید زیبایی و روحیه شادی ایجاد می کنند. یک حیاط با یک حوض ماهی، درختان و گل ها و محلی با قرار دادن یک تخت چوبی برای نشستن خانواده و دوستان در بعد از ظهر وجود دارد. ایوان ها نیزبه عنوان فضاهای نیمه باز جلوی اتاق ها بخشی جدا نشدنی از معماری این فضاها هستند که در ایجاد تعادل اقلیمی خانه های ایرانی نقش بسزایی دارند.

شما نمی توانید بدون فرش و قالیچه ایرانی به دکوراسیون خانه های ایرانی دست یابید. استفاده از قالی ایران که جلوه ای از هنر و صنعت این سرزمین است، به عنوان یکی از نقاط مرکزی در دکوراسیون خانه های ایرانی، محبوب است. به عبارت دیگر این قالیچه ها روح دکوراسیون سنتی ایرانی هستند. اما شاید نام قالیچه های قدیمی و آنتیک، دکوراسیون قدیمی را به شما یادآور شود.

منسوجات می توانند هم ارزش واقعی و هم نمادین داشته باشند، به همین علت از دیرباز مورد توجه عامه مردم بودند. انواع پارچه های دست ساز را می توان در سراسر کشور پیدا کرد. کرمان مرکز تولید پارچه پنبه ای است که یک پارچه تزئینی دست بافته شده است. این پارچه به طور طبیعی رنگ شده و از پشم ساخته شده است. اصفهان نیز یکی از مراکز عمده مخمل بافی است، پارچه ای که با مهر و موم های چوبی چاپ شده است. یزد نیز مرکز ترمه دوزی، یک پارچه ابریشمی لوکس است که اغلب حاوی رشته های طلایی است. اندازه های مختلف و اشکال این پارچه های سنتی برای استفاده درسراسر خانه، مناسب است. این پارچه ها را میتوانید به صورت دکوراسیون دیوار، سفره یا رومیزی به کار ببرید.

در گذشته نشستن بر روی زمین در ایران معمول بوده است و پشتی ها و تشکچه هایی برای راحتی درهنگام تکیه به دیوارها مورد استفاده بود. این پشتی های زیبا و پر نقش و نگار با الگو های سنتی قرمز، کاملا محکم هستند و از پشت سرهم محافظت می کنند. در دکوراسیون خانه های ایرانی که حس صمیمیت در آن ها بیشتر بود، تنها همین پشتی و تشک ها به جای مبلمان مدرن امروزی وجود داشت. امروزه بسیاری از خانه ها پشتی ندارند، اگر چه هنوز هم در خانه های سنتی یافت می شوند. اگر شما دوست دارید سبکی سنتی در خانه خود به وجود آورید، میتوانید بخشی از اتاق نشیمن خود را با پشتی و سایل سنتی تزیین کنید. این کار باعث ترکیب سبک مدرن و سنتی  در خانه شما می شود و فضایی راحت و دلنشین به وجود می آورد


176 بازدید


ارسال نظر

نظرات شما