la
su
md
sm
iph6pl
iph6l
saml
iph5l
iph4l
iph6pp
samp
iph6p
iph5p
oth

بررسی دکوراسیون داخلی سبک معاصر

1398/03/02

امتیاز دهید
3

اصالت، سادگی، پیچیدگی نامحسوس، بافت و خطوط منظم از ویژگی های سبک معاصر در طراحی داخلی است. این سبک دکوراسیون، فضا را بیشتر از اشیا نشان میدهد.

استفاده از رنگ

رنگ های سفید, سیاه و خنثی از رنگ های اصلی در طراحی داخلی به سبک معاصر میباشد. پالت رنگی برای این سبک طراحی از رنگ های روشن و تیره پوشیده شده است. رنگ سیاه گاهی اوقات برای زمینه استفاده میشود و نماد سبک معاصر است. با رنگ کردن دیوارها به رنگ های خنثی, یک پیش زمینه هیجان انگیز برای لولزم جانبی با رنگ های تیره فراهم کنید. اگر دیوارها و پنجره ها با پاستیل رنگ‌آمیزی شده باشند, تزئینات باید به رنگ خنثی باشند. اگر دیوار به رنگ روشن باشد, رنگ خنثی و تیره باید در سایر مکان ها استفاده شود

 

خطوط و فضا

آشکارترین و متمایزترین عنصر طراحی داخلی معاصر, خط است. استفاده از آجرهای پر رنگ, سقف های بلند, پنجره های بدون تزئین و اشکال هندسی بر روی دیوارها و یا مجسمه ها در هنر معماری به این سبک جایگاه ویژه دارد. فضای خالی روی دیوارها, بین مبل ها و در مکان های بالاتر به اندازه مکان های پر شده با اشیاء اهمیت دارند. در دکوراسیون داخلی به سبک معاصر هر تکه از دکوراسیون باید یونیک و منحصر به فرد باشد.

 

مبلمان

مبل ها در دکوراسیون به سبک معاصر باید نمایی پررنگ داشته باشند اما در عین حال ساده, دور از شلوغی و بدون هر نوع انحنا و تزئین باشند. استفاده از اشکال هندسی, تمیز و صاف ضروری ست. رومبلی ها اغلب تن رنگ های خنثی, سیاه و سفیدی که در بافت های پشمی, کتانی, ابریشمی و کنفی وجود دارد را میپوشاند اما استفاده از بالش به اشکال هندسی رنگ و بافت میبخشد.

از یک پس زمینه پایه برای دکوراسیون خود استفاده کنید و با استفاده از رنگ مورد علاقه خود آنچه که میخواهید برجسته تر نما دهد را رنگ آمیزی کنید. در این نوع طراحی داخلی از مبلمان و سوفای پایه دار استفاده میشود و تخت و صندلی های معمولی هیچ نوع توردوزی, دور دوزی, لبه و تزئینات آویزان ندارند. به هیچ عنوان فضا را با چاپ گل ها, حکاکی ها و لبه دوزی شلوغ نکنید. دکوراسیون به سبک معاصر باید اصولی, ساختاری, خلوت و صبورانه باشد.

 

نورپردازی

 

در نوسازی منزل و یا ساخت و ساز جدید نور خورشید و یا روشنایی غیر مستقیم را در نظر بگیرید. عناصر متالیک و رنگی را به منابع نور خود اضافه کنید. در بالای تابلوهای نقاشی, پوستر و یا تصاویر چاپی نورپردازی کنید. نورپردازی باعث میشود توجه افراد به تابلوها و تصاویر روی دیوار جلب شود. مجسمه هایی که به سبک هنری معاصر ساخته میشود را نیز میتوان روی پایه یا ستون قرار داد تا بیشتر در معرض دید قرار گیرند.


177 بازدید


ارسال نظر

نظرات شما