la
su
md
sm
iph6pl
iph6l
saml
iph5l
iph4l
iph6pp
samp
iph6p
iph5p
oth

باغ عمودی میلان

1399/05/26

امتیاز دهید
4

باغ عمودی میلان (bosco verticale) در منطقه Porta Nuova یکی از بزرگترین پروژه های بازسازی شهری در اروپا است.می توان گفت مهندسی باغ سبز عمودی میلان در آسمان است!! که از سوی شورای ساختمان های بلند و محیط شهری درکشور ایتالیا به عنوان ساختمان برتر سال ۲۰۱۵ میلادی برگزیده شد.

این باغ عمودی دارای دو برج ۸۰ و ۱۱۲ متری به ترتیب ۱۸ و ۲۷ طبقه است.

۴۸۰ درخت بزرگ و متوسط، ۳۰۰ درخت کوچک، ۱۱ هزار گیاه پوشش دهنده و ۵ هزار گیاه بوته ای در آن کاشته شده است.

این تعداد گیاه معادل ۲۰ هزار مترمربع جنگل برای یک فضای شهری هوای تازه ایجاد می کند.

مساحت کل این ساختمان ۳۰۵۰۱ مترمربع است.

یاهانی که در این ساختمان استفاده می شوند ابتدا در محیط گلخانه به اندازه ای پرورش می یابند که بتوانند با محیط بالکن هایی که قرار است در آنها کاشته شوند، انطباق کافی داشته باشند.

نمای متغیر باغ عمودی یکی از بهترین مناظر شهری در میلان محسوب می شود که رنگ نمای آن با تغییر فصول و بنا بر ماهیت گیاهان استفاده شده، تغییر می کند.

این امر به مردم ساکن در شهر میلان امکان می دهد از یک نمای زیبا، طبیعی و متغیر در طول سال برخوردار باشند.

مدیریت زمانی که هر درخت و گیاهی در یکی از بالکن های ساختمان کاشته می شود مدیریت و نگهداری آن به صاحب همان واحد سپرده می شود.

صاحب آن واحد آپارتمانی باید از آن گیاهان مراقبت کرده و آنها را آبیاری کند و در صورت نیاز از خدمات ویژه باغبانی با اطلاع رسانی مدیریت مجموعه بهره بگیرد.

در مورد آبیاری گیاهان این دو برج سبز، سیستمی تعبیه شده که بر اساس آن از فاضلاب ساختمان که تا حدودی پاک سازی می شود، برای آبیاری گیاهان و درختان استفاده می شود.

گفتنی است این باغ عمودی مجهز به بامی است که سلول های خورشیدی به اندازه کافی برای خودکفایی ساختمان در آن قرار داده شده است.

علاوه بر این، جهت احیای محوطه سایت، راه های اصلی و فضای پارکینگ در زیر زمین قرار داده شده که منجر به ایجاد فضایی به مساحت ۱۶۰ هزار مترمربع برای پیاده روی و دوچرخه سواری شده و شامل فضای سبز، میادین عمومی و پل هاست.

ساخت این پروژه در اواخر سال ۲۰۰۹ آغاز و در سال ۲۰۱۴ پایان یافت.

 


729 بازدید


ارسال نظر

نظرات شما