la
su
md
sm
iph6pl
iph6l
saml
iph5l
iph4l
iph6pp
samp
iph6p
iph5p
oth

آشنایی با کارواش خانگی

1397/09/10

امتیاز دهید
2
کارواش خانگی

کارواش خانگی از دستگاه های پرکاربرد در صنعت و ساختمان می باشد که با استفاده از فشار بالای آب تمامی جرم و آلودگی های سطح مورد نظر را شستشو می دهد .

دستگاه کارواش خانگی این مزیت را دارد که بدون دخالت دست و مواد شوینده تمامی کثیفی سطح مورد نظر را تنها با فشار قوی آب پاک نماید .

کارواش خانگی و کاربردهای آن

کارواش خانگی  یا واتر جت دستگاهی است که فشار آب را با قدرت برای پاک کردن جرم و کثیفی های سطح مورد نظر به کار می برد و برای گاراژ و خانه استفاده می شود . دستگاه کارواش سیار یکی از ابزارهای کارآمد در صنایع مختلف محسوب می شود . روش کار دستگاه کارواش خانگی به این صورت است که موتور دستگاه آب را با قدرت زیاد از طریق نازل به سطح مورد نظر هدایت می کند و همین قدرت بالای آب باعث از بین رفتن کثیفی و جرم های موجود می گردد . هنگام استفاده از دستگاه کارواش خانگی رعایت نکات ایمنی بسیار حایز اهمیت می باشد .

از موارد مهم استفاده از کارواش خانگی برای شست و شوی کاشی و سرامیک های سرویس های بهداشتی ، شستشوی فرش و ماشین و حتی برای آبیاری گل و گیاه نیز استفاده می شود . استفاده از دستگاه واتر جت برای تا حد زیادی میزان مصرف اب را کاهش داده و در صرفه جویی مصرف آب نقش بسزایی دارد . استفاده از کارواش خانگی برای نظافت و شست و شوی محیط اطراف علاوه بر راحتی کار با دستگاه برای افراد ، مصرف بی رویه آب تا حد زیادی کاهش پیدا می کند .

مزایای استفاده از کارواش خانگی

امروزه به دلایل مختلفی زمان کافی برای نظافت خانه و محیط پیرامون خود وجود ندارد . برای رسیدگی به این مسایل بایستی از وسایلی که در مصرف زمان صرفه جویی می کند استفاده کنیم . کارواش خانگی یکی از ابزارهای شست و شوی و نظافت می باشد که کار را برای افراد بسیار آسان کرده است و آن ها با صرف کم ترین زمان و هزینه می توانند تمیزی را در محیط داشته باشند .از دیگر مزایای استفاده از واتر جت از بین بردن آلودگی و جرم های موجود در محیط می باشد . در گذشته برای نظافت سطوح چرب و روغنی اغلب به روش سنتی  و دستی انجام می شود و زمان زیادی را برای نظافت این سطوح صرف می شود .

در پارکینگ ها به دلیل رفت و آمد زیاد ماشین های مختلف دود و آلودگی محیطی در سطوح مختلف باقی می ماند. برای شستشوی و نظافت این قسمت ها بهتر است از دستگاه واتر جت استفاده کرد . دستگاه کارواش خانگی با استفاده از فشار قوی آب می تواند تمامی چربی و آلودگی های محیط را پاک کند . از ویژگی های مهم استفاده از کارواش خانگی در ساختمان صرفه جویی در مصرف آب و هزینه های جانبی می باشد . برای استفاده از دستگاه واتر جت نیازی به آموزش خاصی نیست و توسط افراد عادی نیز می توان شست وشوی را انجام داد .

ایمنی در استفاده از دستگاه های واتر جت بسیار بالاست و در نقاطی که در ارتفاع بالا باشد و سایر قسمت هایی که به دلیل عرض کم امکان دسترسی کم است بهترین گزینه استفاده از دستگاه های کارواش خانگی می باشد .

رعایت نکات ایمنی هنگام استفاده از کارواش خانگی

نکات مهمی که به هنگام استفاده از دستگاه واتر جت باید رعایت کنیم این است که پمپ های دستگاه واتر جت برای استفاده از آب شیرین تعبیه شده اند و نباید از آب شور برای شست و شوی سطوح مختلف استفاده کرد. دستگاه را بدون آب استفاده نکنید و پس از اتمام کار بهتر است آب باقی منده در واتر جت را تخلیه کنید . رعایت نکات ایمنی به هنگام استفاده از دستگاه را رعایت نمایید . به هیچ عنوان آب دستگاه را بر روی افراد یا حیوانات نپاشید . زمان گره خوردن شلنگ دستگاه آن را به آرامی باز نمایید و از کشیدن آن جدا خودداری نمایید .   

مشکلات رایج در کارواش خانگی

از رایج ترین مشکلات دستگاه های واتر جت ، کم بودن فشار آب خروجی از دستگاه می باشد .برای رفع این مشکل می توان عوامل مختلفی را بررسی کرد از جمله بررسی و کنترل نازل که در صورت مشکل می توان آن را تعویض کرد . در صورت نفوذ هوا به داخل لوله فشار آب خروجی کم خواهد شد برای برطرف کردن این مشکل می توان هوای محبوس شده را خارج کرد . 


5036 بازدید


ارسال نظر

نظرات شما

برچسب ها