la
su
md
sm
iph6pl
iph6l
saml
iph5l
iph4l
iph6pp
samp
iph6p
iph5p
oth

آموزش نقاشی ساختمان با غلطک طرح دار

1397/09/10

امتیاز دهید
3
نقاشی ساختمان با غلطک طرح دار

نقاشی ساختمان با غلطک طرح دار، مدتی است که در کشور ما فراگیر شده است . در قدیم نقاش های ساختمان از قلم مو برای رنگ آمیزی اکثر ساختمان ها استفاده می کردند که معمولا برای آن ها کاری زمانبر و سختی بود،

نقاشی ساختمان با غلطک طرح دار، مدتی است که در کشور ما فراگیر شده است . در قدیم نقاش های ساختمان از قلم مو برای رنگ آمیزی اکثر ساختمان ها استفاده می کردند که معمولا برای آن ها کاری زمانبر و سختی بود، هم چنین پس از اتمام کار محل مورد نظر باید نظافت می شد زیرا بیش تر رنگ ها بر روی زمین پاشیده می شد و همه جا را کثیف می کرد اما نقاشی ساختمان با غلطک طرح دار می تواند میزان رنگ مصرف شده و زمان رنگ آمیزی ساختمان را کاهش دهد و در نتیجه سطحی صاف و با کیفیت و بدون ایجاد خط بر روی سطح وبا طرح دلخواه ایجاد می کند .

نقاشی ساختمان با غلطک طرح دار

نقاشی ساختمان با غلطک طرح دار از سال های قبل در کشور رومانی رواج داشته است . این روش برای ایجاد طرح های مختلف بر روی دیوار به جای استفاده از کاغذ دیواری بیش تر استفاده می شود . وسایل مورد نیاز برای نقاشی ساختمان با غلطک طرح دار شامل رنگ پلاستیک یا روغنی ، غلطک مناسب با طرح دلخواه و غیره می باشد . مزیت استفاده از غلطک در رنگ آمیزی ساختمان نسبت به سایر ابزارهای رنگ آمیزی ساختمان کیفیت بالا و سرعت در انجام کار می باشد . غلطک های نقاشی معمولا برای سطوح صاف مناسب هستند و اغلب برای رنگ آمیزی در و پنجره و حتی گچ بری های سقف و دیوار ها مناسب نمی باشند . برای این قسمت از رنگ آمیزی باید از قلم مو مناسب استفاده گردد.

نکات لازم در نقاشی ساختمان با غلطک طرح دار

در نقاشی ساختمان با غلطک طرح دار ابتدا باید طرح مورد نظر را با توجه به دکوراسیون داخلی ساختمان انتخاب کنید و بعد از آن غلطک طرح دار را تهیه کرده و شروع به رنگ آمیزی ساختمان کنید.از سالم بودن غلطک اطمینان داشته باشید زیرا کار با غلطک طرح دارنسبت به سایر غلطک ها به مراتب حساس تر است و باید با دقت بیش تری انجام شود . از سالم بودن سطح دیوار اطمینان حاصل نمایید و در صورت نیاز به تعمیر قبل از رنگ آمیزی تعمیرات آن را انجام دهید .

 پس از بررسی نکات لازم قبل از رنگ آمیزی گوشه ها و چهارچوب پنجره و درها را با استفاده از چسب بپوشانید و رنگ مورد نظر را داخل رولر ریخته و غلطک را به رنگ آغشته کرده و از یک گوشه شروع به رنگ آمیزی کنید . برای ایجاد طرح با کیفیت بر روی دیوار ابتدا باید تمرین کنید و کار با غلطک طرح دار را یاد بگیرید و با دقت کافی رنگ آمیزی را انجام دهید . برای رنگ امیزی در سطوح بالا بهتر است از غلطک های دسته دار استفاده کنید . پس از اتمام کار حتما رنگ اضافی غلطک را گرفته و رولر را با آب بشویید .

برای نقاشی ساختمان چه زمانی مناسب تر است ؟

برای نقاشی ساختمان زمان مشخصی تعیین نشده است اما با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه ، کیفیت رنگی که قبلا استفاده کرده اید و حتی اینکه شما فرد ماهر و با تجربه ای را برای رنگ آمیزی ساختمان خود انتخاب کرده اید می تواند زمان تمدید نقاشی ساختمان تعیین گردد . در صورت یکه رنگ آمیزی ساختمان توسط افراد بی تجربه انجام شود حداقل 3 الی 4 ماه باقی نمی ماند .یکی از عوامل مهم تعیین کننده زمان نقاشی ساختمان شرایط کلی خانه می باشد این شرایط شامل زیرساز دیوارها و میزان ترک ها و رنگ های باقی مانده و هم چنین میزان آلودگی و رطوبت می باشد . در صورتی که ساختمان نیاز به بازسازی داشته باشد باید بازسازی تمامی دیوارها انجام شود و پس از خشک شدن سطح کار برای رنگ آمیزی ساختمان آماده می شود .

نقاشی ساختمان با غلطک نسبت به قلم مو بسیار راحت و با کیفیت بهتری انجام می شود و با کمی دقت و تمرین افراد غیرحرفه ای نیز می توانند آن را به خوبی انجام دهند . از قلم مو ها در گذشته بیش تر استفاده می شد اما امروزه فقط در قسمت های خاصی که نمی توان از غلطک استفاده کرد کاربرد دارند.بهترین گزینه برای رنگ آمیزی با طرح دلخواه استفاده از غلطک های طرح دار می باشد .

 

 


19602 بازدید


ارسال نظر

نظرات شما