la
su
md
sm
iph6pl
iph6l
saml
iph5l
iph4l
iph6pp
samp
iph6p
iph5p
oth

انواع ماساژ و فواید آن برای بدن

1397/09/10

امتیاز دهید
5
ماساژ

ماساژ خوب واقعا درمان کننده است و بسیاری از مزایای سلامتی را به شما ارائه می دهد . در حقیقت، بیش از 200 تکنیک و نوع ماساژ مختلف وجود دارد که نیازهای مختلف را در اختیار قرار می دهند

ماساژ خوب واقعا درمان کننده است و بسیاری از مزایای سلامتی را به شما ارائه می دهد . در حقیقت، بیش از 200 تکنیک و نوع ماساژ مختلف وجود دارد که نیازهای مختلف را در اختیار قرار می دهند و مزایای مختلفی دارند انواع مختلفی از سبک ها و تکنیک های ماساژ ، توسط ماساژورها وجود دارد. تحقیقات نشان می دهد که ماساژ دارای تعدادی از مزایا ، از جمله افزایش آرامش، احساس سلامت و تغییر حالت مثبت است.

طیف وسیعی از مهارت های لازم برای ارائه یک ماساژ عالی و مناسب وجود دارد . ما شرح برخی از محبوب ترین و شناخته شده انواع ماساژ را که امروزه استفاده می شود ارائه می دهیم.

انواع ماساژ و فواید آن برای بدن

  • ماساژ سوئدی

ماساژ استانداردی که در اکثر کلینیک ها، ورزشگاه ها و مراکز سلامتی ارائه می شود، ماساژ سوئدی تقریبا مترادف با ماساژ درمانی است. ماساژ سوئدی مبتنی بر مفاهیم غربی آناتومی و فیزیولوژی است، در مقایسه با سبک انرژی محور که بیشتر در فرم ماساژ آسیایی، رایج است. ماساژ سوئدی آرامش عضلانی کامل بدن ، کاهش استرس و تنش در عضلات پشت ، گردن و شانه بالا و پایین را فراهم می کند.

یک ماساژ سوئدی را برای آرام کردن یا کنترل درد های جزئی انتخاب کنید.

  • ماساژ آروماتراپی

ماساژ آروماتراپی یک ماساژ سوئدی با روغن های گیاهی معطرمی باشد. روغن های گیاهی شگفت انگیزی هستند که خواص شفا دهنده ای دارند. به عنوان مثال، اسطوخودوس و گل رز، که باعث تسکین آرامش می شود. گرچه روغن ممکن است برای پاسخگویی به نیازهای خاص انتخاب شود، ماساژور معمولا از روغن های از پیش مخلوط شده برای آرامش، انرژی دادن استفاده می کند.

اثر آرام بخش ماساژ آروماتراپی می تواند شرایط مختلفی از قبیل سردرد، بی خوابی، اختلالات گوارشی خاص، درد پشت و حتی علائم قبل از قاعدگی را به همراه داشته باشد.

قبل از دریافت ماساژ آروماتراپی اطمینان حاصل کنید که شما به هیچ یک از گیاهان استفاده شده در روغن حساسیت ندارید، زیرا ممکن است واکنشی را بر روی پوست ایجاد کنند.

اسطوخدوس، یکی از رایج ترین اسانس ها و رایج ترین عطرهای مورد استفاده در طول آروماتراپی است که به دلیل اثرات آرام بخش آن مورد استفاده قرار می گیرد. 

یکی از لذت بخش ترین روش ماساژ ، ماساژ آروماتراپی است.

  • ماساژ سنگ گرم

ماساژ سنگ گرم  برای افرادی که درد و تنش عضلانی دارند و می خواهند آرام باشند مناسب است. این ماساژ درمانی مشابه شبیه ماساژ سوئدی است، و ماساژور از سنگهای گرم استفاده می کند، که باعث کاهش تنش عضلانی، بهبود جریان خون می شود . با استفاده از سنگ های گرم درد را کاهش می دهد.

در طول ماساژ سنگ گرم، سنگ های گرم در مناطق مختلف اطراف بدن شما قرار می گیرند. ماساژور شما ممکن است یک سنگ را به عنوان ماساژ بخش های مختلف بدن خود با استفاده از تکنیک های ماساژ سوئدی با فشار مضر نگه دارد. گاهی اوقات سنگ های سرامیکی نیز استفاده می شود.

این نوع ماساژ معمولا گران تر از ماساژ سوئدی است. این ماساژ ویژه اغلب به عنوان درمان جامع و محبوب در هتل های برتر و با کیفیت شناخته می شود.

اگر شما شرایط پزشکی خاصی نظیر فشار خون بالا، دیابت، بیماری های قلبی یا واریس داشته باشید، باید با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود برای ماساژ مشورت کنید.

  • ماساژ بافت های عمیق

ماساژ بافت عمیق ماساژ متمرکز و درمانی است. فشار بافت عمیق عموما شدید تر از ماساژ سوئدی است، نباید به دلیل مؤثر بودن دردناک باشد.

این نوع ماساژ به ویژه برای افراد مبتلا به درد مزمن یا زخمهای طولانی مدت که باعث تحرک محدود می شود مفید است. در درمان آسیب های استرس تکراری مانند آرنج تنیس یا سندرم تونل کارپال موثر است و می تواند در کاهش علائم استئوآرتریت مفید باشد.

ماساژ بافت عمیق گزینه خوبی است اگر شما تنش عضلانی و یا درد مزمن دارید. در صورت فشار زیاد، از این نوع ماساژ اجتناب کنید.

هنگامی که به دنبال ماساژ درمانی هستید، مطمئن شوید که بدن شما به نوع ماساژ، روغن های مورد استفاده حساس نباشد. امیدوارم از جلسه ماساژ خود لذت ببرید.

فیکسیو برای مشتریان خاص خود خدماتی از جمله ماساژ ، نظافت منزل ، امداد خودرو ، کارواش در محل و... ارائه می دهد. با دانلود اپلیکیشن فیکسیو به راحتی می توانید با ما در تماس باشید.


462 بازدید


ارسال نظر

نظرات شما

برچسب ها