la
su
md
sm
iph6pl
iph6l
saml
iph5l
iph4l
iph6pp
samp
iph6p
iph5p
oth

نکات مهم هنگام بازسازی آپارتمان های کوچک

1397/11/15

امتیاز دهید
2
نکات مهم هنگام بازسازی آپارتمان های کوچک

بازسازی آپارتمان های کوچک روشی مناسب و مقرون به صرفه برای افزایش فضای مورد استفاده و کارایی بیش تر از فضای در اختیار می باشد

 بازسازی آپارتمان های کوچک روشی مناسب و مقرون به صرفه برای افزایش فضای مورد استفاده و کارایی بیش تر از فضای در اختیار می باشد.در بعضی از مواقع طراحی داخلی آپارتمان های کوچک به گونه ای است که فضای داخلی را از آن چه که هست کوچک تر نشان می دهد . ما در این مقاله تلاش کرده ایم نکاتی در رابطه با بازسازی آپارتمان های کوچک برایتان بازگو کنیم ، با ما همراه باشید .

بازسازی آپارتمان های کوچک

امروزه با بازسازی منازل نیاز خانواده ها را بدون تغییر محل با صرف کم ترین هزینه ممکن فراهم می کند و در میان مردم از اهمیت و محبوبیت خاصی برخوردار است. بازسازی شامل تعویض کابینت های آشپزخانه ، دکوراسیون داخلی ، تغییر در تیغه بندی ، تعویض کفپوش ، رنگ آمیزی یا نصب کاغذ دیواری ، تعمیر سرویس بهداشتی ، بازسازی سیستم های گرمایش و سرمایش ، تاسیسات لوله کشی ، تعویض درب و .. می باشد .

بازسازی آپارتمان های کوچک را چگونه انجام دهیم ؟

در بازسازی آپارتمان های کوچک تصمیم گیری در نوع و اجرای پوشش دیوارها در بخش طراحی داخلی انجام می شود . با در نظر گرفتن فضای داخلی آپارتمان و مشورت با طراحان داخلی می توانید بهترین گزینه را برای پوشش دیوارهای خود انتخاب کنید .البته این نکته را باید عنوان کنیم که قبل از انتخاب و اجرای آن در محل مورد نظر نمونه کار نصب شده آن را مشاهده کنید و سپس تصمیم به اجرا و نصب آن بگیرید.

طراحی و نوع چیدمان وسایل

نوع چیدمان و طراحی داخلی خانه یکی از مهم ترین نکات در بازسازی آپارتمان های کوچک می باشد.چرا که هر چه قدر هزینه برای بازسازی خانه کرده باشیم ، زمانی که هارمونی و هماهنگی خاصی بین طراحی و چیدمان داخلی وجود نداشته باشد زیبایی در خانه شما به چشم نخواهد آمد و ارزش وسایل و هزینه ای که برای بازسازی آپارتمان خود انجام داده اید بی ارزش خواهد بود .برای نوع چیدمان حتما با یک مشاوره و طراحی که سبک کار آن را می پسندید مشورت کنید .

انتخاب رنگ مناسب برای دیوار و سقف

رنگ آمیزی دیوار و سقف در بازسازی آپارتمان های کوچک نقش مهم و اساسی را ایفا می کند .زیرا در این مرحله باید دقت لازم را داشته باشید که کدام رنگ و طراحی برای پوشش دیوار و سقف خانه خود می پسندید .در ایران اغلب طراحان رنگ سفید را به رنگ های دیگر ترجیح می دهند زیرا در عین سادگی زیبایی بی نظیری را به خانه می دهد .انتخاب رنگ کاملا بستگی به سلیقه و نظر شما در بازسازی خانه دارد .

بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه از اهمیت خاصی برخوردار است و سهم بسزایی در زیبایی خانه دارد . امروزه به دلیل اپن بودن آشپزخانه ها بیش تر در معرض دید هستند . بازسازی آشپزخانه ها شامل تعویض کابینت ، تخریب دیوار و آرک های قدیمی می باشد و نوسازی لوله کشی ، کاشی کاری و تعویض کفپوش ها می باشد . اما روش های هوشمندانه ای برای ایجاد تغییر در آشپزخانه وجود دارد .

نکاتی که در بازسازی آشپزخانه باید به آن توجه کرد :

  • تعویض کابینت
  • تعیین ارتفاع مناسب کابینت ها
  • نوسازی و تعویض کفپوش آشپزخانه
  • استفاده از میز جزیره در فضای آشپزخانه
  • استفاده از ابزار و وسایل مدرن و مناسب با طراحی داخلی

  بازسازی سرویس بهداشتی

برای بازسازی سرویس حمام و دستشویی بعد از بازرسی کامل کارشناسان از محیط  چنان چه تشخیص دهند که شیرالات و تاسیسات سرویس بهداشتی باید تعویض گردد بهتر است این کار را انجام دهیم . در بازسازی سرویس بهداشتی بهتر است اولویت بندی برای انجام کارها صورت گیرد. متداول ترین مراحلی که در بازسازی سرویس بهداشتی صورت می گیرد عایق بندی کف و دیوارهاست ، تعمیر و تعویض لوله کشی و تاسیسات ،بازسازی کفپوش و تعویض شیرآلات در صورت خرابی آن هاست . نکته قابل توجه این است که می توان با صرف هزینه کم تر فضای داخلی حمام و سرویس بهداشتی را طراحی کرد به عنوان مثال امروزه برای تنوع و زیبایی هر چه بیش تر از گلدان طبیعی در سرویس بهداشتی استفاده می شود.

نکات طلایی در بازسازی آپارتمان های کوچک

برای بازسازی آپارتمان های کوچک به نورپردازی توجه زیادی داشته باشید و از نورهای مصنوعی در فضا بیش تر استفاده کنید . انتخاب فرش های بزرگ گزینه مناسبی برای آپارتمان های کوچک محسوب نمی شوند ، پس بهتر است از فرش های کوچک و یا موکت های بدون طرح و رنگ خنثی در طراحی فضاهای کوچک استفاده کنید . از پرده های برای آپارتمان های کوچک با سقف کوتاه بهتر است استفاده کنید و رنگ خنثی را برای رنگ پرده آپارتمان استفاده کنید .

 

 

 


1147 بازدید


ارسال نظر

نظرات شما